statystyki szczegółowe

Aktualności

Remis na inaugurację.

• autor: admin, 2014-03-24 15:18

Wczoraj, tj. 23 marca nasi juniorzy zainaugurowali w rundzie wiosennej w ramach 17 kolejki OJ z zespołem Piast Nowa Ruda, zakończony wynikiem 2:2. Warte podkreślenia jest to, że nasi juniorzy aż do 85 minuty przegrywali 2:0, jednak w ostatnich chwilach spotkania udało się wyszarpać jeden, ale za to bardzo cenny punkt. Bramki zdobywali Krystian Szczypka oraz Bartek Rafalski.

Na wyjazdowy mecz stawiło się zaledwie 12 zawodników. Wśród nich brakowało Martina Szczeklika, Bartka Budnika, Kuby Murawieckiego i kilku innych zawodników.

Początek spotkania miał wyrównany przebieg, chociaż jako pierwsi do okazji doszli zawodnicy Szczytu. Damian Lic z ponad 20 metrów zdecydował się na strzał jednak został on obroniony przez bramkarza. W kolejnych sytuacjach brakowało głównie skuteczności i większego spokoju przy rozgrywaniu piłki pod polem karnym przeciwnika. W odpowiedzi rywale ze względu na to, że grali na własnym boisku i bardziej przystosowali się do gry na sztucznych murawach niż nasz zespół stwarzali sobie więcej okazji. Największe zagrożenie dla bramki Alana Dobrowolskiego stanowiły długie piłki za lub przed obrońców, ponieważ dostawały poślizg. Dodając do tego, że deszcz padał cały mecz to zagrożenie było dużo większe. Kilka takich piłek przeszło naszą obronę, jednak na nasze szczęście udawało się skutecznie przerywać ataki. Poza tym spore zagrożenie rywale stwarzali po stałych fragmentach gry, aczkolwiek brakowało w nich wykończenia, dzięki czemu aż do końca połowy utrzymał się wynik bezbramkowy.

Początek drugiej połowy nie ułożył się po myśli Boguszowian, którzy w 50 minucie stracili bramkę po rzucie wolnym z około 20-25 metrów. Po zdobytej bramce nasi rywale złapali wiatr w żagle i starali się podwyższyć prowadzenie. Niecałe 10 minut później przeciwnicy zwiększyli swoją przewagę na 2:0. W dalszej części meczu zawodnicy Piasta mieli częstszy udział przy piłce, stworzyli więcej dogodnych sytuacji, kilkakrotnie stawali w sytuacjach sam na sam, jednak nikt nie potrafił zamienić tego na bramkę. Z minuty na minutę słabły nadzieje na wyrównanie, aż do 85 minuty, kiedy Krystian Szczypka minął kilku pomocników, wkręcił w murawę stoperów Piasta i pewnie wykończył swój rajd przywracając nadzieje na remis. Szczyt rzucił wszystkie siły do ataku i wyczekiwał na błąd przeciwnika. W 89 minucie Boguszowianie szczęśliwie doprowadzili do wyrównania po wykonaniu rzutu rożnego. Kamil Kuna wkręcił piłkę na krótki słupek prosto przed kryjącego obrońcę, piłka nabrała poślizgu i przeszła obok niego, a zmylona obrona i bramkarz nie zauważyli, że Bartek Rafalski pakuje piłkę do siatki. Mordercze i bardzo szczęśliwe dla nas spotkanie zakończyło się remisem.

Wczorajszy mecz pokazał, że historia lubi zataczać koło. Dokładnie 1 września, w 2 kolejce sytuacje na stadionie w Boguszowie były zupełnie inne. Jak w jednym tak i w drugim meczu szczęście sprzyjało każdemu z zespołów. W każdym bądź razie to co było minęło. Dodatkowym powodem, by się cieszyć jest fakt, że nasze rywalizujące zespoły z górnej części tabeli zaliczyły potknięcia, a dzięki temu Szczyt oddalił się od wicelidera o 6 punktów. Za tydzień nasi zawodnicy otrzymują walkowera i będą mieli więcej czasu by przygotować się na mecz 19 kolejki z zespołem Nysy Kłodzko.