Pogrom.

• autor: admin, 2014-08-27 21:44

Nasi piłkarze musieli przyjąć dzisiaj ostry cios w 2 kolejce LDJ po spotkaniu z Miedzią Legnica zakończonym wynikiem 0:7 dla przyjezdnych. Drugie spotkanie z ciężkim rywalem, które kończy się wysoką przegraną stawia nas w ciężkiej sytuacji na początku sezon.

Do szatni Szczytu wrócił Wojciech Choiński grający w zeszłym sezonie w barwach Górnika Wałbrzych. Jeszcze wcześniej w latach 2009-2013 grał dla zespołu Boguszowa.

O dzisiejszym spotkaniu nie ma co zbyt wiele się rozpisywać. Był to mecz do jednej bramki, w którym Boguszowianie aż siedmiokrotnie wyciągali piłkę z siatki. Jeśli by jednak porównać dzisiejszą konfrontację z ostatnią wnioskujemy, iż Miedź oddała nam więcej pola do gry niż Śląsk a mimo to wykorzystała więcej sytuacji, przy czym kilka także zmarnowała. Na minus jest także to, że przez 90 minut nasi zawodnicy nie potrafili stworzyć ani jednej groźnej sytuacji, nie wspominając o jej wykończeniu. Na domiar złego czerwoną kartkę otrzymał dziś Kamil Kulesza, przy czym sędzia wskazał na 11 metr od naszej bramki. Jedną akcję przeciwnikom udało się zakończyć główką, pozostałe miały swój początek od prostopadłych zagrań.

Ostatnio siedem bramek w jednym meczu straciliśmy podczas meczu z Cukrownikiem Pszenno jeszcze dwa sezony temu. Dziś gdy gramy na zdecydowanie wyższym poziomie interesujący się naszą ligą wróżą nam, że takie wyniki będziemy oglądać częściej. Nie mamy zamiaru jednak każdy mecz kończyć właśnie w takim stylu i wierzymy, że lepsze rezultaty przyjdą z czasem. Pierwsze mecze to spotkania z faworytami do awansu, więc my jako beniaminek nie możemy liczyć tutaj tylko na szczęście. A już w sobotę czeka nas mecz z kolejną drużyną z góry tabeli i naszym najbliższym przeciwnikiem Górnikiem Wałbrzych.

Następny trening o godz. 11:00 na stadionie Szczytu !!!